Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 16 июндаги "Аҳолига тез тиббий ёрдам кўрсатиш тизимини такомиллаштириш тўғрисида"ги ПҚ283-сонли қарори ижросига мувофиқ, Бухоро шахар тез тиббий ёрдам биносини таъмирлаш учун маҳаллий бюджетдан ажратилган  88 млн  сўм ва ташаббусли бюджет лойиҳасидан ютилган 605 млн сўм маблағ,  мақсадли сарф этилиб, бинони  мукаммал таъмирлашга, моддий-техник базасини мустаҳкамлашга йўналтирилди.
Жорий 17 ноябрь куни Бухоро шахар тез тиббий ёрдам биноси кенг жамоатчилик ва соҳа фаоллари иштирокида фойдаланишга топширилди. Капитал таъмирланган  мазкур муассасадаги 7 та тез тиббий ёрдам бригадасининг 137 нафар малакали тиббиёт ходимлари, ҳудудда яшовчи 97 минг аҳолидан келиб тушаётган ўртача  180 та чақириққа ўз вақтида, мунтазам ва сифатли тез тиббий хизмат кўрсатиб, тизимни аҳолига янада яқинлаштиради.

17 ноября было сдано в эксплуатацию здание городской станции скорой медицинской помощи Бухары.
В соответствии с реализацией постановления Президента Республики Узбекистан от 16 июня 2022 года № ПК283 «О совершенствовании системы экстренной медицинской помощи населению» из местного бюджета выделено 88 миллионов и 605 миллионов сумов. Сумы, выигранные по инициативному бюджетному проекту ремонта Бухарского городского здания скорой медицинской помощи, были израсходованы и направлены на совершенный ремонт здания, укрепление материально-технической базы.
17 ноября при участии общественности и активистов отрасли было сдано в эксплуатацию здание городской скорой помощи Бухары. 137 квалифицированных медицинских работников, 7 бригад скорой помощи в этом капитально обновленном учреждении оказывают своевременную, регулярную и качественную неотложную медицинскую помощь в среднем на 180 вызовов от 97 тысяч жителей района.