Бугун, 27-сентябр куни Республика тез тиббий ёрдам маркази Сурхондарё филлиаллига янги «Volkswagen Ceddy» автомобилларини бўлиб ўтди.
27.09.2023 864
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 16 июндаги "Аҳолига тез тиббий ёрдам кўрсатиш тизимини такомиллаштириш тўғрисида"ги ПҚ283-сонли қарори ижросига мувофиқ, бугун 27 сентябр куни Республика тез тиббий ёрдам маркази Сурхондарё вилояти филиалининг туман, шахар бўлимларига "Folkswagen Сeddy" русумли янги автотранспорт воситаларини тарқатиш учун тадбир ташкиллаштирилди.
Тадбирда Сурхондарё вилояти ҳокими, бир гуруҳ фаоллар ва вилоят Соғлиқни сақлаш бошқармаси таркибидаги тиббиёт бирлашмаларининг шифокорлари фаол иштирок этишди.                                                                         Ушбу автомашиналар тез тиббий ёрдам жамоаси ишини янада такомиллаштиришга мўлжалланган. Тез тиббий ёрдам хизматига ажратилган замонавий машиналар узоқ йиллар халқимиз манфаатлари учун хизмат қилади.

Сегодня, 27 сентября, состоялась раздача новых автомобилей «Volkswagen Сeddy» Сурхандарьинскому филиалу РЦСМП.
27.09.2023 867
В соответствии с реализацией постановления Президента Республики Узбекистан от 16 июня 2022 года № ПК283 «О совершенствовании системы экстренной медицинской помощи населению», сегодня, 27 сентября, состоялась раздача новых автомобилей «Volkswagen Сeddy» для районных и городских отделений Сурхандарьинского филиала Республиканского центра скорой медицинской помощи.
Активное участие в мероприятии приняли хаким Сурхандарьинской области, группа активистов и врачей медицинских объединений при областном управлении здравоохранения. Эти автомобили призваны еще больше улучшить работу бригад скорой помощи. Современные автомобили скорой помощи будут служить во благо нашего народа долгие годы.