“Call-markaz”lar faoliyati hamda avtotransport vositalari bilan ta’minlanganlik holati o‘rganildi.
O‘zbekiston  Respublikasi  Oliy  Majlisi  Qonunchilik  palatasi Fuqarolarning  sog‘lig‘ini  saqlash  masalalari  qo‘mitasining  2024-yildagi faoliyatining  asosiy  yo‘nalishlariga  asosan,  Qonunchilik palatasi deputatlaridan iborat ishchi guruh tomonidan 2024-yil 13-mart kuni RTTYoM Navoiy viloyat filialiga va tuman shaharlarda joylashgan TTYo stansiyalarining  aholiga  ko‘rsatilayotgan tez  tibbiy  yordam  ko‘rsatish holati,  xodimlarga yaratilgan  sharoitlar,  muassasaning moddiy-texnik  bazasi,  “Call-markaz”lar  faoliyati hamda  avtotransport  vositalari bilan ta’minlanganlik holati o‘rganildi.

Изучена деятельность «колл-центров» и состояние обеспеченности автотранспортом.
13 марта 2024 года создана рабочая группа в составе депутатов Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан по основным направлениям деятельности Комитета по охране здоровья граждан в 2024 году. Изучена медицинская помощь, оказываемая населению всеми имеющимися станциями РЦСМП, созданы условия  для сотрудников, материально-техническая база учреждения, деятельность «Колл-центров» и состояние обеспеченности автотранспортом.