16-17-18 июнь кунлари Бухоро шаҳрида XV “Ипак ва Зираворлар” фестивали бўлиб ўтди.
❗️Байрамона маросим шаҳарнинг тарихий қисми эски шаҳар  номи билан машҳур ҳудудида кенг аҳоли иштирокида кенг нишонланди.
❗️Унда  дипломатик корпуслар, халқаро ташкилотлар вакиллари, хорижий меҳмонлар ва инвесторлар қатнашдилар.
🏥 Тадбирда Республика тез тиббий ёрдам Бухоро вилояти филиали ҳам  муносиб иштирок этди.
🚑 3 кун давом этган фестивалда 6 та тиббий тез ёрдам бригадаси ҳар томонлама замонавий тиббий жиҳозланган автомашиналар ҳамда малакали шифокорлар билан туну-кун хизматда бўлдилар.
🩺 Ёзнинг жазирама иссиқ кечаётган ушбу кунларида тез тиббий ёрдам хизматига соғлигида турли ўзгаришлар билан 62 та мурожаат келиб тушди.
Булардан 4 таси хорижлик меҳмонлар ҳисобланади. Барча чақириқларга навбатчиликда турган матонатли ходимларимиз томонидан малакали ва самарали тиббий хизмат кўрсатилиб, мурожаатчиларнинг соғлигида ижобий кўрсатгичлар қайд қилинди.

16-17-18 июня в Бухаре прошел XV фестиваль «Шелк и специи».
❗️Праздничная церемония широко отмечалась в исторической части города, известной как старый город, с участием большого количества людей.
❗️В нем приняли участие представители международных организаций, зарубежные гости и инвесторы.
🏥 В мероприятии также принял участие Бухарский областной филиал Республиканской центр скорой медицинской помощи.
🚑 Во время фестиваля, который длился 3 дня, круглосуточно дежурили 6 бригад скорой медицинской помощи с полностью укомплектованным современным медицинским транспортом и квалифицированными врачами.
За эти жаркие летние дни в службу скорой медицинской помощи поступило 62 обращения с различными жалобами.
4 из них - иностранные гости. На все вызовы наши дежурные сотрудники оказали квалифицированную и оперативную медицинскую помощь, после чего состояние обратившихся значительно улучшилось.