Рамазон ҳайити намозини ўқилиши муносабати билан масжидларга тез тиббий ёрдам бригадалари ажратилди
Рамазон ҳайитини муносиб кутиб олиш, жамоат тартибини сақлаш, шунингдек Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 20 апрелдаги “Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 23 декабрдаги   “2023 йилда расмий саналарни нишонлаш даврида кўшимча ишланмайдиган кунларни белгилаш ва дам олиш кунларини кўчириш тўғрисида”ги ПФ-270-сон Фармонига ўзгартиришлар киритиш ҳакида”ги ПФ-58-сон Фармони ва Ўзбекистон Республикаси Президентиниг 2023 йил 20 апрель кунидаги “Рамазон ҳайитини нишонлаш тўғрисида”ги  қарори ижросини таъминлаш мақсадида, Республика тез тиббий ёрдам маркази томонидан Рамазон Ҳайит намози ўқиладиган масжидларда тез тиббий ёрдам кўрсатиш учун керак бўладиган қуйидаги куч-воситалар ва дори-дармонлар ҳамда малакали тиббиёт ходимларидан иборат навбатчи бригадалар ташкил этилди.
Хусусан  1738 та масжидларга
• 1379 та тез тиббий ёрдам бригадалари
• 1383 та шифокор
• 1383 та фельдшерлар ва ётарли миқдорда дори-дармонлар бириктирилди.
Масжидларда Хайит номози ўқилаётган жараёнида жами 46 нафар шаҳсга тиббий ёрдам кўрсатилди, ўлардан 41 нафари амбулатор, 5 нафари стационарга жойлаштирилди.

В мечетях выделены бригады скорой помощи в связи с проведением намаза на Ид аль-Фитр
О внесении изменений в Указ Президента Республики Узбекистан от 20 апреля 2023 года № ПФ-270 "Об установлении дополнительных нерабочих дней и переносе выходных дней в период празднования официальных дат в 2023 году "в целях обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан "О праздновании ИД Рамазан"от 20 апреля 2023 года, Республиканским центром скорой медицинской помощи организованы дежурные бригады, состоящие из квалифицированных медицинских работников, а также сил, средств и медикаментов, необходимых для оказания скорой медицинской помощи в мечетях, где совершается намаз Рамадан ИД.
В частности, 1738 мечетям
• 1379 бригад скорой помощи
• 1383 врача
• Прикреплено 1383 фельдшера и койко-местное количество медикаментов.
Всего в процессе чтения молитвы Хаит в мечетях медицинская помощь была оказана 46 людям, из них 41-амбулаторно, 5-в стационаре.